Společnost Chevron Corp. očekává nárůst tržeb za 4Q 2017

Společnost Chevron Corp. očekává nárůst tržeb za 4Q 2017

Analytici společnosti  Seeking Alpha, kteří se zabývají ekonomickým zpravodajstvím předpovídají společnosti  Chevron Corporation (NYSE-CVX) silné hospodářské výsledky za čtvrté čtvrtletí roku 2017 v oblasti nárůstu tržeb, kde podle analytiků by měla společnost Chevron Corporation  díky vyšším cenám ropy dosahovat  u svých rafinérií vyšší marže a tak tedy i navýšení tržeb. Analytici odhadují výši třžeb za čtvrté čtvrtletí 2017 přes 43 milard USD, což představuje nárůst o + 36% oproti stejnému čtvrtletí předchozího roku 2016. Společnost Chevron Corporation (NYSE-CVX) také již od minulého roku posílila těžbu břidličného plynu z důvodu globálně se rozvíjejícího směru v oblasti zelené energie v průmyslu a výrobě automobilů. Tyto skutečnosti zaujaly investory a zvýšily tak jejich zájem o akcie společnosti Chevron Corporation (NYSE-CVX), kdy se cena akcie od začátku tohoto roku k obchodnímu dni 22. ledna 2018 zvýšila o + 5,89 % na aktuální hodnotu 132,56 USD za akcii.

Chevron Corporation (NYSE-CVX) je nadnárodní  energetická společnost, která byla založena v roce 1911 pod názvem Standard Oil of California. Společnost sídlí v San Ramonu v Kalifornii v USA. V roce 1984 společnost koupila Gulf Oil Corporation a změnila název na Chevron Corporation. V roce 2001 pak koupila společnost Texaco a změnila název na Chevron Texaco. V roce 2005 se název společnosti vrátil k předchozímu názvu Chevron Corporation. Společnost podniká ve více než 180 zemích světa a ve všech oblastech spjatých s ropou, zemním plynem a geotermální energií. Společnost se také zabývá vyhledáváním ložisek, těžbou, zpracováním, přepravou i prodejem.

Společnost Chevron Corporation (NYSE-CVX)  řídí své investice dceřiných a přidružených společností a zajišťuje administrativní, finanční řízení a technologie na podporu dceřiných společností, které se zabývají integrovaným energetickým a chemickým provozem. Společnost Chevron Corporation  se zabývá především těžbou ropy a zemního plynu, také přepravou ropy mezi mezinárodními exportními  ropovody, ale také přepravou, skladováním a prodejem zemního plynu. Následné výrobní operace pro výrobu produktů  se skládají především z ropy. Společnost také zajišťuje přepravu ropy a přepravu produktů spojené s podnikáním v ropném průmyslu, ale také přepravu ropy potrubím, námořními plavidly, přepravu vlaky a výrobou a prodejem komoditních petrochemických produktů, jako jsou plasty, přísady do paliv a různé maziva.

Společnost Chevron Corporation  také těží z růstu cen ropy na konci roku 2017, jelikož ceny ropy Brent a WTI se ve čtvrtém čtvrtletí roku 2017 zvýšily, má společnost Chevron Corporation dvojí výhodu, a to svou významnou expozici na americkém trhu, významný podíl rafinérského a maloobchodního trhu na západním pobřeží a pobřeží Pobřeží slonoviny. Společnost Chevron Corporation (NYSE-CVX)  je aktuálně připravená rozšiřovat těžební odvětví plynu díky velice žádanému  globální využití v budoucnu v oblasti řízeného přechodu na ekologické zdroje u automobilového průmyslu. Společnost za fiskální rok 2016 utržila celkový obrat v hodnotě 114,472 miliard USD. Celková aktiva společnosti jsou na hodnotě 266,02 miliard USD s vlastním kapitálem 155,02 miliard USD. Společnost zaměstnává svých 61.500 kmenových pracovníků.

Společnost také již 32 rokem vyplácí kvartální dividendu, která je vysoce atraktivní pro investory.. Aktuálně je dividendový výnos 3,26 % p.a. a vlastní výše dividendy schválená valnou hromadou společnosti má hodnotu 4,32 USD na akcii. Titul Chevron Corporation (NYSE-CVX) se stal aktuálně velice žádaným pro nákup akcií pro drobné investory i nadnárodní korporace především díky silnému růstovému potenciálu akcií  (NYSE-CVX) spolu s nárůstem cen ropy, díky rozšiřování těžby břidlicového plynu, ale také díky očekávanému zveřejnění hospodářských výsledků za čtvrté čtvrtletí roku 2017 a celého fiskálního roku 2017, které se má uskutečnit již 2.února 2018 v sídle společnosti  San Ramon, na území státu USA Kalifornie.  Podle světových analytiků makléřských společnosti a finančních stratégů investičních bank lze očekávat v krátkodobém investičním horizontu růst ceny tohoto akciového titulu (NYSE-CVX), kdy byla stanovena průměrná cílová cena akcie na hodnotu 140 USD za akcii.