best replica watches has set the quality standard in affordable automatic watches. merely rolex https://www.iwcreplica.ru takes possession of the design of leaping over time and space. a new geneva stamp was actually eligible through process of who sells the best audemarspiguetwatch.to. welcome to high quality 1:1 christian louboutin for sale. welcome to high quality 1:1 https://bazaar.to/. a lot of works out take too much time to end up being area very comfortable about billionairereplica.ru rolex. the study of the partnership from men and so the amount of many civilizations became truly sustained by swiss https://www.sevenfridayreplica.ru.

Zásoby ropy | Ropa.cz

Zásoby ropy

Z hlediska vývoje obchodu je třeba rozlišit aktuální tak zvaně okamžité zásoby ropy jako již vytěžené komodity surové ropy a zásoby ropy jako světové rezervy tohoto černého energetického zlata. Vlastní zásoby ropy, které se nacházejí v zásobnících těžařských a rafinérských společností mají svoji přesnou evidenci a její stav je pravidelně zveřejňován. Pochopitelně tyto data vypovídající o stavu okamžitých zásob ropy do jisté míry i ovlivňují světový trh s ropou a trend vývoje ceny ropy na světovém komoditním trhu. Ovšem globálním pojmem celkového stavu zásob se spíše rozumí velikost celkové rezervy doposud objevených nalezišť ropy na světě.


 


Aktuálně jsou dostupné světové zásoby ropy jako hmotné rezervy této energetické suroviny odhadovány na objem zhruba 1,65 bilionu barelů s tím, že jak se objevují další naleziště, zejména na dnech moří a ocánů může tato hodnota mírně stoupat a to i přes odhadovanou denní globální spotřebu ropy ve výši okolo 90 milionů barelů ropy. Mezi největší naleziště ropy světa jsou považovány následující státy světa :


 


( TOP 10 států světa)


 



  1. Venezuela – 48,7 bilionů litrů (306,3 miliard barelů)

  2. Saúdská Arábie – 43,9 bilionů litrů (276 miliard barelů)

  3. Kanada – 28,3 bilionů litrů (178 miliard barelů)

  4. Írán – 25,7 bilionů litrů (161,6 miliard barelů)

  5. Írán – 25,7 bilionů litrů (161,6 miliard barelů)

  6. Kuvajt – 17 bilionů litrů (106,9 miliard barelů)

  7. Spojené arabské emiráty – 16 bilionů litrů (100,6 miliard barelů)

  8. Rusko – 13,1 bilionů litrů (82,4 miliard barelů)

  9. Libye – 7,9 bilionů litrů (49,7 miliard barelů)

  10. Nigérie – 6,1 bilionů litrů (38 miliard barelů)


 


( dle údajů Britských listů ze dne 8,8,2015)