Zprávy

CNBC video oil

Sankey: Budoucnost ropných firem a velká výplata dividend

Úterý 6. října

Pro ropný průmysl je klíčový vývoj poptávky a ten bude v delším období dán posunem k elektromobilitě. Pro CNBC to uvedl Paul Sankey ze Sankey Research s tím, že rychlost tohoto posunu je ovšem velmi nejistá. On sám se domnívá, že během následujících deseti let budou stále dominovat vozy se spalovacími motory, ale pak se situace výrazně změní.

Aplikace Benzina

Benzina spustila novou mobilní aplikaci

Pondělí 5. října

Síť čerpacích stanic Benzina spustila novou mobilní aplikaci, která zákazníkům nabízí výhody jako věrnostní program, možnost platit za tankování paliva přímo v aplikaci a navigaci k vybrané čerpací stanici. Zákazníci červenobílých čerpacích stanic mohou v Benzina aplikaci získávat body (tzv. „Koníky“) za platby za tankování v aplikaci přímo u stojanu a při předložení QR kódu také za platby veškerého sortimentu na pokladnách prostřednictvím platebních karet i v hotovosti.

Maricius Oil

Na Mauriciu protestovaly proti pomalé reakci vlády na únik ropy

Úterý 29. září

Desítky tisíc lidí v sobotu na ostrově Mauricius protestovaly proti pomalé reakci vlády na únik ropy z havarované japonské lodi, a kvůli alarmujícímu nálezu desítek mrtvých delfínů v posledních dnech. Nehoda lodi je nejhorší ekologickou katastrofou na Mauriciu za mnoho let, upozornila agentura AP.