Zprávy

cena ropy Brent od roku jan 1991 až 2021  ropa.cz

Cena ropy atakuje tříletá maxima na 82 USD za barel

Pondělí 4. října

Cena ropy na burzách roste na tříletá maxima. Další růst cen ropy a pohonných hmot podpořily zprávy z jednání OPEC+. Zástupci kartelu potvrdili, že se budou držet své současné produkční politiky i presto, že poptávka po ropných produktech se bude znovu zvyšovat. Kartel tak učinil navzdory tlaku některých zemí na větší podporu produkce.

cena zemní plyn graf od roku jan 1993 až 2021 ropa.cz

Poptávka před zimou žene ceny zemního plynu na desetiletá maxima

Pátek 1. října

Asijské a evropské utility se snaží doplnit zásoby před nastávající zimou a ceny suroviny tento týden lámou rekordy. Málo je však i alternativ, jako je uhlí. Kvůli jeho nedostatku musel uzavřít svou elektrárnu Bergkamen-A na západě země německý výrobce elektřiny Smeag. Podle agentury Bloomberg je to jedno z prvních znamení, že pokud se má v Evropě přes zimu svítit, měla by spoléhat na mírnou zimu se silným povětřím. Zemního plynu je na kontinentu nedostatek a uhlí mu asi nepomůže.

opec anual report

OPEC zveřejnil statistický zpravodaj pro rok 2021

Čtvrtek 30. září

Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) dnes prostřednictvím videokonference zahájila vydání svého výročního statistického bulletinu (ASB) pro rok 2021. Startu se zúčastnil JE Mohammad Sanusi Barkindo, generální tajemník OPEC; Profesor Thomas Lindner z Výkonné akademie na Vídeňské univerzitě ekonomie a obchodu; stejně jako členové vedení na sekretariátu. Byl živě streamován prostřednictvím webových stránek Organizace a oficiálního účtu YouTube.

Ropa Brent, nebo ropa WTI?

Pátek 17. září