Zprávy

Somerset Power Palnt

Končí poslední uhelná elektrárna ve státě New York

Sobota 4. dubna

Nucené investice do zelených technologií donutily provozovatele poslední uhelné elektrárny ve státě New York k ukončení výroby. Na místě má vyrůst nové datové centrum. Elektrárna Somerset leží severně od města Buffalo na břehu rozlehlého jezera Ontario. Bílá oblaka kouře z jejích komínů jsou minulostí. Energii nevyrábí od poloviny března, což je jen další krok v úsilí státu New York v boji proti změně klimatu.

kohout 1000

Ropné kohouty se pravděpodobně utáhnou

Pátek 3. dubna

„Na ropném trhu jsme svědky nevídané situace, kdy si společně začínají notovat dlouhodobě znesvářené strany. Na společném postupu by se mohl dohodnout kartel OPEC s Ruskem, Spojenými státy, Kanadou a dalšími zeměmi,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

Trump oil war Saudia Russia

Ceny ropy skokově rostou s vidinou ukončení cenové války

Čtvrtek 2. dubna

Akcie producentů ropy silně posilují v reakci na komentáře prezidenta USA Donalda Trumpa, že probíhají rozhovory, které by mohly vést k ukončení cenové války a uzavření "mírové dohody“. Akcie Royal Dutch Shell (LON: RDSa ), BP (LON: BP ), Total , Eni, Repsol (MC: REP ) a Equinor (OL: EQNR ) rostou na měsíční maxima poté, co prezident Donald Trump řekl, že si myslí že Saúdská Arábie a Rusko mohou během několika dní uzavřít obchodní dohodu. Jeho komentáře přišly po telefonických rozhovorech v posledních dnech, jak s prezidentem Vladimírem Putinem, tak saúdskoarabským korunním princem Mohammedem bin Salmím.