Zprávy

shell-gas-station

Ceny pohonných hmot stagnují, Natural 95 je v průměru za 28,10 Kč

Čtvrtek 6. srpna

Ceny pohonných hmot v Česku se v uplynulém týdnu téměř nezměnily. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se prodává v průměru za 28,10 koruny, což je stejně jako minulou středu. O jeden haléř na litru zlevnila nafta na průměrných 27,58 koruny. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje. Podle analytiků bude stagnace cen pokračovat i příští týden, případně pohonné hmoty mírně zdraží.

jarvis_5d2c90d1498ebda96626608f

Cena zlata na historickém maximu 2030 USD, od začátku roku posiluje +30%

Středa 5. srpna

Krátce před polednem se zlato k okamžitému dodání prodávalo zhruba za 2035 dolarů, v přepočtu 44 814 korun, za troyskou unci, a proti úterý byla jeho cena vyšší asi o 0,8 procenta. Od začátku roku ale žlutý kov, jak se zlatu přezdívá, zdražil už o více než 30 procent.

BP energy company

BP ohlásilo odklon od ropné budoucnosti

Úterý 4. srpna

Koncem devadesátek využil šéf BP John Browne poklesu cen ropy, koupil své americké rivaly Amoco a Arco a vytvořil velký transatlantický kolos. Tím se zapsal mezi ropné obry spolu s Exxon Mobil a Chevronem v USA a Royal Dutch Shell a Totalem v Evropě. Tato éra giganta ale skončila v úterý. Bernard Looney, třetí generální ředitel od Browneovy doby, ohlásil, že BP už nebude obrem a navrhl velmi odlišný plán budoucnosti této ropné společnosti.