Zprávy

Oil USA

Před rozhovory USA a Číny cena ropy vzrostla

Úterý 8. října

Úterní obchodování s ropou v průběhu evropského dopoledne 8.října 2019 na globálním komoditním trhu zaznamenalo oživení v podobě rostoucích cen jak ropy WTI tak ropy Brent. Tento nárůst podle analytiků makléřských společností byl způsoben pozitivním investorským sentimentem před nadcházejícím jednáním zástupců USA a Číny o narovnání vzájemných obchodních vztahů, které by mělo proběhnout již tento týden ve čtvrtek 10.10.a v pátek 11.10.2019 ve Washingtonu, DC.

OIL 116 FX24

Saudská Arábie obnovila těžbu na cílovou úroveň

Úterý 1. října

V Saudské Arábii již ropný gigant Saudi Aramco obnovil těžby surové ropy do úrovně před útoky na svá ropná zařízení a v průběhu pondělí 30.září 2019 tak vyrovnal předchozí výpadek do cílové úrovně v objemu zhruba 10 milionů barelů denně. Tato skutečnost pak na komoditním trhu krátkodobě způsobila převis nabídky nad poptávkou a cena ropy o to více ještě prohloubila svůj pokles.

Ropa OPEC FB

Obchod s ropou prohloubil své ztráty

Středa 25. září

Ceny ropy na komoditním trhu i ve středu 25.září 2019 a to již druhý den klesly kvůli obavám, že poptávka po pohonných hmotách by mohla klesnout poté, co americký prezident Donald Trump potlačil nedávný optimismus nad obchodními rozhovory mezi Čínou a USA a znovu nastolil obavy z globálního ekonomického růstu.