Zprávy

OPEC V FX24

Země OPEC se již předběžně dohodly o snížení těžby

Pátek 7. prosince

Zasedání představitelů zemí vyvážejících ropu, sdružených v kartelu OPEC (Organization of the Petroleum Exporting Countries) ve čtvrtek 6.12.2018 dospělo k předběžné dohodě o dalším omezení těžby surové ropy. V pátek dne 7.12.2018 pak zástupci OPEC budou jednat s několika dalšími partnerskými zemi ohledně připojení k tomuto snížení a to zejména se zástupci Ruské federace.

OPEC FX24

Podívejte se, proč cena ropy oslabila a nyní silně vzrostla

Pondělí 3. prosince

Cena ropy představuje problematiku, o které se neustále diskutuje a žádný z odborníků není schopen adekvátně odhadnout, jaký bude další vývoj. Po jejím říjnovém maximu se totiž dostavil další nenadálý strmý pád cen ropy a vzápětí v samém začátku prosince 2018 silný růst cen ropy na globálním komoditním trhu.

Oil WTI FX24

Ropa klesá kvůli obavám z poptávky a posilujícímu USD

Středa 28. listopadu

Cena ropy během úterý dne 27.listopadu 2018 pokračovala ve svém poklesu a ropa WTI (West Texas Intermedite) se stále pohybovala pod cenovou hranicí 60 USD za barel v blízkosti spodní hranice ceny 50 USD za barel a evropský protějšek severomořská ropa Brent již také velmi těsně prolomila cenovou hranici 60 USD za barel.

Gold and Oil FX24

Pokles cen ropy WTI se přibližuje k 50 USD za barel

Čtvrtek 22. listopadu

Aktuální průběh obchodování během čtvrtečního evropského dopoledne 22.listopadu 2018 na globálním komoditním trhu s lehkou americkou ropou WTI (West Texas Intermediate) stále probíhal v obchodním trendu medvědího trhu a její cena stále směřuje směrem dolů a to blíže a blížeji k hranici ceny 50 USD za barel.

Ruhani and Trrump

Ropa sílí poté, co EU podpořila francouzské sankce proti Iránu

Úterý 20. listopadu

Ceny ropy v pondělí 19.11.2018 stouply poté, co Evropská unie podpořila rozhodnutí francouzské vlády uvalit sankce na íránské státní příslušníky spojené s plánovanými bombovými útoky ve Francii.

Ropa OPEC FB

Skutečně se zpomalí růst poptávky po ropě ?

Čtvrtek 15. listopadu

Byl nastolen nový pohled odborníků a předpokládá se v něm, že dojde ke zpomalení růstu poptávky po ropě, a to o celých 70 tisíc barelů za den.

Oil market FX24

Budou padat další sankce ze strany USA

Pondělí 12. listopadu

Ropa je stále předmětem sankcí ze strany Spojených států a zejména tyto sankce míří do oblasti Íránu. Současné sankce bohužel nejsou dostačující, a proto je potřeba vytyčit sankce další.

WTI a Brent

Cena ropy se propadla o více než 2 procenta

Středa 7. listopadu

Během úterý 6.11. 2018 v době amerických parlamentních voleb do Kongresu a Senátu USA spolu s volbou 36 nových guvernérů jednotlivých států zaznamenaly ceny ropy svůj propad. Aktuálně během časného rána v USA dne 7.11.2018 cena ropy mírně posiluje.

BP FX24

Společnost The British Petroleum Company plc zdvojnásobila svůj zisk

Čtvrtek 1. listopadu

Společnost BP plc (NYSE-BP) oznámila 30. října 2018 hospodářské výsledky za třetí čtvrtletí 2018 a hospodářské výsledky překonaly očekávání analytiků.

Ropa CZ

Investoři očekávají nárůst cen ropy

Pondělí 29. října

Obrat na akciovém trhu v minulém 43. týdnu roku 2018 mírně napomohl americkému benchmarku a to lehké americké ropě WTI (West Texas Intermediate) k růstu své ceny.

Ropa N FX24

Napětí mezi USA a Saudskou Arábií způsobilo mírné zvýšení cen ropy

Středa 24. října

Listopadový futures kontrakt již v pondělí 22.10.2018 vypršel, přičemž ceny ropy dosáhly mírného zvýšení na vlně napětí mezi USA a Saudskou Arábií z důvodu vraždy novináře Jamala Khashoggiho. Aktuálně během středečního evropského rána dne 24.10.2018, zhruba v čase 8:22 CET se lehká americká ropa WTI (West Texas Intermediate) obchodovala v ceně 66,59 USD za barel s dosavadním denním růstem o + 0,24 % ceny. Evropský protějšek a to severomořská ropa Brent se v uváděném dni a čase obchodovala na hodnotě ve výši 76,75 USD za barel s dosavadním denním posílením o + 0,41 % své ceny.

OIL 116 FX24

Růst ceny ropy podpořil klesající iránský export

Pondělí 15. října

V začátku nového obchodního týdne, který je označován v kalendáři letošního roku 2018 jako čtyřicátý druhý v pořadí se futures ropy ustálily a to díky podpoře ze strany klesajícího iránského exportu způsobeného znovu připravovanými sankcemi. Obchodníci také zvažovali rizika hrozící těžební infrastruktuře kvůli hurikánu Michael v Mexickém zálivu. Listopadové futures ropy West Texas Intermediate stouply během evropského pondělního rána dne 15.10.2018 na new yorské burze o 63 centů USD na barel, neboli 0,88 % ceny na 71,97 USD za barel v momentálním obchodním trendu býčího trhu.

Plasty (2)

Poptávka po ropě? Do roku 2050 bude tažena plasty!

Středa 10. října v 10:23

Velká spotřeba plastů s největší pravděpodobností nedovolí snížit poptávku po ropě, a to až na globální...

35

Ropa padá ze čtyřletého maxima

Úterý 9. října v 11:20

Futures ropy klesly ze zhruba čtyřletého maxima. Investoři sledovali pokles íránského exportu v předvečer...

Oil SP FX24

USA nepotvrdily možnost prodeje ropy z rezerv

Úterý 2. října v 10:29

Cena ropy již od konce minulého týdne, který je označován v kalendáři letošního roku 2018 jako třicátý...